Pergola tarasowa
Luksusowy model,
bogate wyposażenie

Pergola Ombra

PERGOLA OMBRA to luksusowy model, który charakteryzuje modułowa konstrukcja, szeroki wybór kolorystyki i bogate wyposażenie, pozwalające stworzyć niepowtarzalną strefę wypoczynku w wymarzonym, indywidualnym stylu.

Pergola wyposażona została w automatycznie sterowany lamelowy dach (lamele o szerokości 16 cm), pozwalający na swobodne regulowanie dopływu promieni słonecznych. Cztery ukryte w konstrukcji rynny zapewniają bezpieczne i całkowicie niewidoczne z zewnątrz odprowadzanie wody.

Dodatkowe opcje

PERGOLA OMBRA opcjonalnie może być wyposażona w zintegrowane rolety boczne i panele grzewcze (dostępne opcjonalnie), gwarantujące komfort użytkowania również w chłodniejsze dni oraz oświetlenie LED (do wyboru w różnych wariantach) pozwala spędzać czas na tarasie długo po zapadnięciu zmroku.

PERGOLA OMBRA to model „szyty na miarę” – jego wymiary możemy dopasować do indywidualnych wymagań co do centymetra, a kolorystykę wybrać spośród szerokiej palety RAL (200 kolorów).

LAMELE (16 cm)

Lamele dachowe to aluminiowe listwy o standardowej szerokości 16 cm, obracające się wokół własnej osi o 160°. Zamknięte tworza całkowicie gładką , szczelną powierzchnię dachu, po której woda deszczowa spływa do ukrytych w konstrukcji rynienek odprowadzających. Lamele mogą być otwierane częściowo lub całkowicie, tak, by wpuścić do wnętrza pergoli maksimum słonecznego światła. Dodatkowo możemy wyposażyć je w zintegrowane oświetlenie LED.

SAMODZIELNA KONSTRUKCJA

Pergola Ombra może być montowana jako samodzielna konstrukcja. Dzięki temu można ją wykorzystać do osłonięcia tarasu czy balkonu, ale również usytuowanego niezależnie basenu, jacuzzi czy kuchni na świeżym powietrzu.

5 LAT GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

5 lat – elementy konstrukcyjne
3 lata – elektronika
2 lata – oświetlenie

ODPROWADZANIE WODY

Cały system odprowadzania wody ukryty jest w szkielecie konstrukcji. Woda z dachu spływa czterema połączonymi ze sobą rynnami, wbudowanymi w górnej części ramy, do kanalików umieszczonych w podporach, a z nich do podłoża. Wszystko odbywa się w sposób z zewnątrz niezauważalny.

KONSTRUKCJA PRZY FASADZIE

Pergolę Ombra możemy zamontować przy fasadzie dowolnego budynku. Łączenie kilku modułów pozwala na uzyskanie jeszcze większej osłoniętej przestrzeni.

PILOT SOMFY

Wszystkie funkcje pergoli mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać lamele dachowe, opuszczać i podnosić ekrany przeciwwiatrowe, włączać moduły grzewcze i sterować oświetleniem LED.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

Pojedynczy moduł dachowy: 7 m x 3,5 m (dł. x szer.)
Podwójny moduł dachowy: 7 m x 7 m (dł. x szer.)

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ

3 m.

ŁĄCZENIE MODUŁÓW

Względem dłuższego i krótszego boku

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Struktualny szary

Struktualna biel

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa profile drzwiowe

PROFILE DRZWIOWE

Za pomocą dodatkowych profili drzwiowych możemy zaznaczyć wejście na taras. Ich montaż może być wymagany, gdy na bocznej ścianie pergoli, której długość przekracza 6 m, chcemy zastosować ekrany ZIP. Dodatkowa framuga drzwi pozwala również zastosować bardziej skuteczne odwodnienia przy dużej powierzchni dachu.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED ZINTEGROWANE Z LAMELAMI DACHOWYMI

Listwy LED umieszczone w lamelach dachu dają białe światło, na tyle intensywne, by swobodnie i bez ograniczeń korzystać z pergoli również po zmroku. Komfort obsługi gwarantuje zdalne sterowanie pilotem Somfy.

Pergola tarasowa panele

EKRANY ZINTEGROWANE

Zintegrowane ekrany ZIP (pionowe rolety), dostępne w maksymalnej szerokości 6 m, są ukryte w górnych przęsłach ramy. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniając ochronę przed wiatrem lub słońcem i nie zakłócając widoku na zewnątrz.

Pergola tarasowa ogrzewanie

PANEL GRZEWCZY

Dzięki instalacji grzejników o dużej mocy (2000 W) z przestrzeni osłoniętej pergolą korzystać można swobodnie również w chłodniejsze dni i wieczory. Za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystająć ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości. Panele grzewcze dostępne są w kolorze czarnym lub anodowanej stali.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY MODUŁOWE

Kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba, modułowe ekrany zatrzymają chłód i wiatr na zewnątrz. Pionowe rolety wykorzystujące technologię ZIP montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu również wtedy, gdy pogoda nie jest idealna.

Pergola tarasowa czujnik śniegu

CZUJNIK DESZCZU LUB ŚNIEGU

Czujnik deszczu i śniegu chroni Twój taras, nawet podczas nieobecności. Dach zamyka się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszy spadek temperatury poniżej 2°- otwiera się, by uniknąć gromadzenia się śniegu.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED GÓRA/DÓŁ

Bezpośrednie (DÓŁ) lub rozproszone (GÓRA) oświetlenie LED mocowane w rynnach.

Pergola tarasowa oświetlenie

REFLEKTORY PUNKTOWE LED

Opcjonalnie pergola może być wyposażona w ledowe lampy punktowe typu SPOT.

Pergola tarasowa dach

WYSUNIĘTY DACH

Dach pergoli może być wysunięty do 2 m (maksymalnie 1/3 powierzchni).

Galeria

Poznaj nasze

Pergole

Świat pergoli
i zadaszeń tarasowych

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole