Pergola Sole
Minimalizm, prosta konstrukcja,
budżetowy wybór
Pergola Sole
Minimalizm, prosta konstrukcja,
budżetowy wybór

Pergola Sole

Pergola Sole jest najprostszą konstrukcją wśród aluminiowych pergoli lamelowych. Przyjęte bardzo proste rozwiązania przy zachowaniu dobrej jakości materiałów i wykonania sprawiają, że pergola Sole jest jednym z najbardziej budżetowych wyborów i jednocześnie często wybieraną pergolą z oferty.

Pergola Sole posiada elektrycznie sterowany lamelowy dach, pozwalający na swobodne regulowanie dopływu promieni słonecznych, chroni także przed deszczem odprowadzając wodę rynnami ukrytymi w konstrukcji.

Dodatkowe opcje

Model pergoli Sole można dodatkowo zabudować bocznymi, zaciemniającymi roletami (screenami) lub żaluzjami oraz wyposażyć go w panele grzewcze gwarantujące komfort użytkowania również w chłodniejsze dni. W Pergoli Sole istnieje takżę możliwość zastosowania dodatkowego oświetlenia LED w rynnach.

Dodatkiem poprawiającym komfort użytkowania jest opcjonalny systemy automatyki pogodowej, w który pergola może być doposażona.

KONSTRUKCJA PRZY FASADZIE

Pergolę Sole możemy zamontować przy fasadzie budynku, wspartą na dwóch kolumnach:
– fasada budynku równolegle do piór – maksymalna szerokość piór wynosi 4 m,
– fasada budynku prostopadle do piór – maksymalna wymiar części przylegającej do muru wynosi 7 m.

SAMODZIELNA KONSTRUKCJA

Pergola Sole może być montowana jako samodzielna konstrukcja, do osłonięcia tarasu, balkonu, basenu, jacuzzi lub kuchni na świeżym powietrzu.
Wiele pergoli Sole można ze sobą łączyć modułowo w dowolnej konfiguracji wolnostojącej lub przyściennej metodą „pergola do pergoli”.

2 LATA GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

2 lata – elementy konstrukcyjne,
2 lata – elektronika,
2 lata – oświetlenie.

ODPROWADZANIE WODY

W zamkniętej pozycji dachu woda deszczowa odprowadzana jest do podłoża przez dwie ukryte w konstrukcji rynny.

LAMELE DACHOWE

Lamele dachowe to aluminiowe listwy o szerokości 215,8 mm, obracające się wokół własnej osi. Zamknięte tworzą gładką, szczelną powierzchnię dachu, po której woda deszczowa spływa do ukrytych w konstrukcji rynienek odprowadzających. Lamele mogą być otwierane częściowo lub całkowicie, tak, by wpuścić do wnętrza pergoli maksimum słonecznego światła.

PILOT SOMFY

Wszystkie funkcje pergoli mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać lamele dachowe, opuszczać i podnosić ekrany przeciwwiatrowe, włączać moduły grzewcze i sterować oświetleniem LED.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

Maksymalna powierzchnia 28 m² (4 m szerokość x 7 m wysięg)
Przy wysięgu powyżej 6 m wymagany jest dodatkowy słup wzmacniający, belka pod dachem.

MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ LAMELI

4 m.

MAX WYSOKOŚĆ OD PODSTAWY DO BELKI GÓRNEJ

280 cm.

WYMIARY LAMELI

Konstrukcja wykonana z aluminiowych profili (ekstrudowane aluminium) zgodna z normą PN-EN 1090 oraz elementów stalowych.

ODPORNOŚĆ NA WIATR 90KM/H

600 Pa (bez przesłon ściennych).

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Grafit strukturalny FSM 71319

Biały RAL 9016 MAT

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED W RYNNACH

Pergola Sole może być wyposażona w listwy LED montowane w rynnach (białe światło skierowane bezpośrednio ku dołowi)

Pergola tarasowa ogrzewanie

PANEL GRZEWCZY

Dzięki instalacji grzejników o dużej mocy (2000 W) z przestrzeni osłoniętej pergolą korzystać można swobodnie również w chłodniejsze dni i wieczory. Za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystająć ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości. Panele grzewcze dostępne są w kolorze anodowanej stali i czarnym.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY MODUŁOWE

Boczne materiałowe rolety, tzw. screeny, osłonią taras przed wiatrem, uciążliwymi insektami i wzrokiem niepowołanych osób. Wykorzystują technologię ZIP – tkanina jest montowana w prowadnicach za pomocą specjalnego zamka na całej długości boków. Montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu również wtedy, gdy pogoda nie jest idealna.

Galeria

Konfiguruj

Pergole

Wyceń swoją pergole
za pomocą konfiguratora

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole