Pergola tarasowa
Minimalistyczna
osłona tarasu
Pergola tarasowa
Minimalistyczna
osłona tarasu

Pergola Lantana

Pergola LANTANA to minimalistyczna osłona tarasu, składająca się z aluminiowych profili oraz odpornego na słońce i deszcz dachu, wykonanego z akrylowej tkaniny, idealnie naciągniętej przy wykorzystaniu technologii ZIP. System ZIP utrzymuje tkaninę maksymalnie napiętą dzięki skutecznym mechanizmom naprężeniowym, umieszczonych w bocznych prowadnicach.

Idealnie gładka powierzchnia dachu i jego minimalne nachylenie (pod kątem 15°) powoduje, że woda swobodnie i szybko spływa do rynienki, umieszczonej w przednim profilu konstrukcji, a następnie jest odprowadzana do gruntu rynnami, ukrytymi w bocznych podporach.

Dodatkowe opcje

Dodatkowe opcjonalne wyposażenie w postaci ekranów wiatrochronnych pozwala na komfortowe korzystanie z tarasu również w nienajlepszych warunkach atmosferycznych. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Pergola jest przeznaczona do montażu przy fasadzie budynku. Standardowo dostępna jest w kolorze białym lub antracytowym, opcjonalnie również we wszystkich kolorach palety RAL.

OTWIERANY DACH

Składany dach pergoli LANTANA pozwala osłonić się przed nadmiernym słońcem, a także cieszyć wypoczynkiem na tarasie podczas deszczu. Możemy nim swobodnie sterować, ustawiając w dowolnej pozycji.

MONTAŻ

Konstrukcję pergolę LANTANA możemy zamontować przy fasadzie dowolnego budynku. Dzięki opcji całkowitego składania dachu, pomieszczenia bezpośrednio z nią sąsiadujące pozostają dobrze doświetlone.

5 LAT GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

5 lat – elementy konstrukcyjne
3 lata – elektronika
2 lata – oświetlenie

ODPORNOŚĆ NA WIATR

Pergolę LANTANA cechuje druga klasa wiatrowa, co oznacza wytrzymałość na wiatr o sile 5 w skali Beauforta. W praktyce daje to możliwość korzystania z zadaszenia przy wietrze wiejącym nawet do 40 km/h.

TKANINA

Dach pergoli skonstruowany jest z najwyższej jakości tkaniny akrylowej o wysokiej trwałości barw, odpornej na wodę i brud. Dziesiątki kolorów do wyboru dają możliwość dopasowania zadaszenia do każdego tarasu.

ODPROWADZANIE WODY

System odprowadzania wody ukryty jest w szkielecie konstrukcji. Woda z mocno napiętej tkaniny dachu spływa do rynny wbudowanej w przedniej belce, a następnie kanalikami umieszczonymi w podporach bezpośrednio do podłoża. Wszystko odbywa się w sposób z zewnątrz niezauważalny.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

6 m x 5 m (dł. x szer.)

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Antracyt

Biały

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED W DODATKOWEJ BELCE

Pergolę LANTANA możemy wyposażyć w dodatkowe poprzeczną belkę, w których montowane są listwy LED, jeszcze lepiej doświetlające przestrzeń po zmroku.

Pergola tarasowa

ZDALNE STEROWANIE

W przypadku sterowania elektronicznego pergoli, wszystkie funkcje mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać dach, opuszczać i podnosić boczne ekrany i sterować oświetleniem LED.

Pergola tarasowa czujnik

CZUJNIK WIATRU

Czujnik wiatru chroni pergolę nawet podczas nieobecności domowników. Dach zwija się automatycznie pod wpływem pierwszych większych podmuchów wiatru.

OŚWIETLENIE LED W RYNNACH I KOLUMNACH

Oświetlenie pergoli LANTANA w postaci listew LED montowane jest w szkielecie konstrukcji – bocznych kolumnach, rynnie (światło skierowane bezpośrednio ku dołowi) oraz górnych bocznych belkach. Do wyboru mamy tradycyjne, białe światło o regulowanym natężeniu oraz światło w kolorystyce RGB, za pomocą którego na tarasie stworzymy niepowtarzalny nastrój. Oświetlenie sterowane jest za pomocą tego samego pilota, z którego korzystamy do obsługi dachu bocznych rolet.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY MODUŁOWE

Boczne materiałowe rolety, tzw. screeny, osłonią taras przed wiatrem, uciążliwymi insektami i wzrokiem niepowołanych osób. Wykorzystują (podobnie jak kontrukcja dachu) technologię ZIP – tkanina jest utrzymywana w prowadnicach za pomocą specjalnego zamka na całej długości boków. Montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. W celu zamknięcia całego boku pergoli w górnej jej części możemy wykonać stały ekran w kształcie trójkąta.

Galeria

Konfiguruj

Pergole

Wyceń swoją pergole
za pomocą konfiguratora

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole