Pergola Ombra
Luksusowa przyjemność
w rozmiarze XL

Pergola Ombra Grande

PERGOLA OMBRA GRANDE luksusowy model, który charakteryzuje modułowa konstrukcja, szeroki wybór kolorystyki i bogate wyposażenie, pozwalające stworzyć niepowtarzalną strefę wypoczynku w wymarzonym, indywidualnym stylu.

Pergola wyposażona została w automatycznie sterowany lamelowy dach, skonstruowany z szerokich lameli (21 cm), umożliwiających jeszcze większy dostęp światła w pozycji otwartej w stosunku do standardowych (16 cm). Cztery ukryte w konstrukcji rynny zapewniają bezpieczne i całkowicie niewidoczne z zewnątrz odprowadzanie wody.

Dodatkowe opcje

Zintegrowane rolety boczne i panele grzewcze (dostępne opcjonalnie) gwarantują komfort użytkowania również w chłodniejsze dni, a oświetlenie LED (do wyboru w różnych wariantach) pozwala spadzać czas na tarasie długo po zapadnięciu zmroku. Pergola OMBRA GRANDE może być montowana przy fasadzie dowolnego budynku lub jako samodzielna konstrukcja.

Pergola OMBRA GRANDE to model „szyty na miarę” – jego wymiary możemy dopasować do indywidualnych wymagań co do centymetra, a kolorystykę wybrać spośród szerokiej palety RAL (200 kolorów).

LAMELE (21 cm)

W pełni automatyczne aluminiowe lamele dachowe o szerokości 21 cm pozwalają na większy dostęp światław pozycji otwartej w stosunku do standardowych (16 cm). Zamknięte tworzą bardziej jednolitą powierzchnię dachu. Opcjonalnie można wyposażyć jej w oświetlenie LED o barwie białej lub RGB.

SAMODZIELNA KONSTRUKCJA

Pergola Ombra Grande może być montowana jako samodzielna konstrukcja. Dzięki temu można ją wykorzystać do osłonięcia tarasu czy balkonu, ale również usytuowanego niezależnie basenu, jacuzzi czy kuchni na świeżym powietrzu.

5 LAT GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

5 lat – elementy konstrukcyjne
3 lata – elektronika
2 lata – oświetlenie

ODPROWADZANIE WODY

Cały system odprowadzania wody ukryty jest w szkielecie konstrukcji. Woda z dachu spływa czterema połączonymi ze sobą rynnami, wbudowanymi w górnej części ramy, do kanalików umieszczonych w podporach, a z nich do podłoża. Wszystko odbywa się w sposób z zewnątrz niezauważalny.

KONSTRUKCJA PRZY FASADZIE

Pergolę B-200 XL możemy zamontować przy fasadzie dowolnego budynku. Łączenie kilku modułów pozwala na uzyskanie jeszcze większej osłoniętej przestrzeni.

PILOT SOMFY

Wszystkie funkcje pergoli mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać lamele dachowe, opuszczać i podnosić ekrany przeciwwiatrowe, włączać moduły grzewcze i sterować oświetleniem LED.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

Pojedynczy moduł dachowy: 7 m x 4 m lub 6 x 4,5 m (dł. x szer.)
Podwójny modł dachowy: 7 m x 7 m (dł. x szer.)

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ

3 m.

ŁĄCZENIE MODUŁÓW

Względem dłuższego i krótszego boku

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Struktualny szary

Struktualna biel

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa profile drzwiowe

PROFILE DRZWIOWE

Za pomocą dodatkowych profili drzwiowych możemy zaznaczyć wejście na taras. Ich montaż może być wymagany, gdy na bocznej ścianie pergoli, której długość przekracza 6 m, chcemy zastosować ekrany ZIP. Dodatkowa framuga drzwi pozwala również zastosować bardziej skuteczne odwodnienia przy dużej powierzchni dachu.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED ZINTEGROWANE Z LAMELAMI DACHOWYMI

Listwy LED umieszczone w lamelach dachu dają białe światło, na tyle intensywne, by swobodnie i bez ograniczeń korzystać z pergoli również po zmroku. Komfort obsługi gwarantuje zdalne sterowanie pilotem Somfy.

Pergola tarasowa panele

EKRANY ZINTEGROWANE

Zintegrowane ekrany ZIP (pionowe rolety), dostępne w maksymalnej szerokości 6 m, są ukryte w górnych przęsłach ramy. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniając ochronę przed wiatrem lub słońcem i nie zakłócając widoku na zewnątrz.

Pergola tarasowa ogrzewanie

PANEL GRZEWCZY

Dzięki instalacji grzejników o dużej mocy (2000 W) z przestrzeni osłoniętej pergolą korzystać można swobodnie również w chłodniejsze dni i wieczory. Za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystająć ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości. Panele grzewcze dostępne są w kolorze czarnym lub anodowanej stali.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY MODUŁOWE

Kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba, modułowe ekrany zatrzymają chłód i wiatr na zewnątrz. Pionowe rolety wykorzystujące technologię ZIP montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu również wtedy, gdy pogoda nie jest idealna.

Pergola tarasowa czujnik śniegu

CZUJNIK DESZCZU LUB ŚNIEGU

Czujnik deszczu i śniegu chroni Twój taras, nawet podczas nieobecności. Dach zamyka się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszy spadek temperatury poniżej 2°- otwiera się, by uniknąć gromadzenia się śniegu.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED GÓRA/DÓŁ

Bezpośrednie (DÓŁ) lub rozproszone (GÓRA) oświetlenie LED mocowane w rynnach.

Pergola tarasowa oświetlenie

REFLEKTORY PUNKTOWE LED

Opcjonalnie pergola może być wyposażona w ledowe lampy punktowe typu SPOT.

Pergola tarasowa dach

WYSUNIĘTY DACH

Dach pergoli może być wysunięty do 2 m (maksymalnie 1/3 powierzchni).

Pergola tarasowa oświetlenie

REGULOWANE OŚWIETLENIE LED RGB W LAMELACH

Lamele dachowe mogą być wyposażone w listwy LED w kolorystyce RGB, których natężenie i kolorystykę możemy regulować, w zależności od okoliczności za pomocą specjalnego pilota. Twój nastrój w danej chwili decyduje o barwie światła i jego intensywności.

Galeria

Poznaj nasze

Pergole

Świat pergoli
i zadaszeń tarasowych

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole