Unikalne połączenie
szklanego dachu z lamelami.
Unikalne połączenie
szklanego dachu z lamelami.
Unikalne połączenie
szklanego dachu z lamelami.

Pergola Sombra

Pergola SOMBRA oferuje unikalne połączenie stałego, szklanego dachu z aluminiowymi lamelami. To rozwiązanie znacznie rozszerza możliwości jej zastosowania, np. pozwala stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń do przechowywania mebli ogrodowych lub zainstalować zewnętrzną kuchnię. Co więcej, dzięki szklanej części dachu, wewnątrz domu można maksymalnie wykorzystać naturalne światło.

Dodatkowe opcje

Komfortowe korzystanie z tarasu niezależnie od warunków atmosferycznych możliwe jest dzięki dodatkowemu wyposażeniu np. w postaci paneli grzewczych, ekranów wiatrochronnych i oświetlenia LED. Pozwala ono cieszyć się świeżym powietrzem przez większość dni w roku. Pergola SOMBRA może być zamontowana tylko przy fasadzie budynku. W standardzie dostępna jest w kolorze białym i antracytowym.

LAMELE (21 cm)

W pełni automatyczne aluminiowe lamele dachowe o szerokości 21 cm pozwalają na większy dostęp światław pozycji otwartej w stosunku do standardowych (16 cm). Zamknięte tworzą bardziej jednolitą powierzchnię dachu. Opcjonalnie można wyposażyć jej w oświetlenie LED o barwie białej lub RGB.

STAŁY DACH

Do stałej części dachu można wybrać 3 rodzaje paneli: szklane, poliwęglanowe lub warstwowe.

5 LAT GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

5 lat – elementy konstrukcyjne
3 lata – elektronika
2 lata – oświetlenie

ODPROWADZANIE WODY

W zamkniętej pozycji dachu woda deszczowa odprowadzana jest do podłoża przez dwie dyskretnie ukryte w konstrukcji rynny. System ten jest efektywny i całkowicie niewidoczny z zewnątrz. Istnieje również możliwość zastosowania innowacyjnego rozwiązania, polegającego na odprowadzaniu wody przy elewacji (to rozwiązanie doskonale sprawdzi się przy projektowaniu nowych tarasów, a także gdy klient chce uniknąć kolumny wspierającej pergolę przy elewacji budynku.). 

TYLKO KONSTRUKCJA PRZY FASADZIE

Pergolę SOMBRA montujemy zawsze przy fasadzie budynku (brak możliwości montażu jako samodzielnej konstrukcji). Dzięki szklanej części dachu do wnętrza wpada optymalna ilość naturalnego światła, nawet wtedy, gdy lamele są zamknięte.

PILOT SOMFY

Wszystkie funkcje pergoli mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać lamele dachowe, opuszczać i podnosić ekrany przeciwwiatrowe, włączać moduły grzewcze i sterować oświetleniem LED.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

6 m x 7 m

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ

3 m.

ŁĄCZENIE MODUŁÓW

Względem dłuższego boku

SZEROKOŚCI SZKŁA

1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m

OBCIĄŻENIE ŚNIEGIEM

300 kg/m2

GRUBOŚĆ SZKŁA

10 mm lub 12 mm

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Struktualny szary

Struktualna biel

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED W RYNNACH

Pergola SOMBRA może być wyposażona w listwy LED, montowane w rynnach dachu lamelowego.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED ZINTEGROWANE Z LAMELAMI DACHOWYMI

Listwy LED umieszczone w lamelach dachu dają białe światło, na tyle intensywne, by swobodnie i bez ograniczeń korzystać z pergoli również po zmroku. Komfort obsługi gwarantuje zdalne sterowanie pilotem Somfy.

Pergola tarasowa oświetlenie

REFLEKTORY PUNKTOWE LED

Opcjonalnie pergola może być wyposażona w ledowe lampy punktowe typu SPOT.

Pergola tarasowa ogrzewanie

PANEL GRZEWCZY

Dzięki instalacji grzejników o dużej mocy (2000 W) z przestrzeni osłoniętej pergolą korzystać można swobodnie również w chłodniejsze dni i wieczory. Za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystająć ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości. Panele grzewcze dostępne są w kolorze czarnym lub anodowanej stali.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY ZINTEGROWANE

Kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba, zintegrowane ekrany zatrzymają chłód i wiatr na zewnątrz. Pionowe rolety wykorzystujące technologię ZIP montowane są w konstrukcji (gdy są zwinięte pozostają całkowicie niewidoczne z zewnątrz). Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu również wtedy, gdy pogoda nie jest idealna..

Pergola tarasowa panele

SZKLANE PANELE

Szklane panele mogą zostać zamontowane na stałe lub być przesuwne. Za pomocą dodatkowych profili drzwiowych możemy m.in. zaznaczyć wejście na taras. Ich montaż może być wymagany, gdy na bocznej ścianie pergoli, której długość przekracza 6 m, chcemy zastosować ekrany ZIP. Dodatkowa framuga drzwi pozwala również zastosować bardziej skuteczne odwodnienia przy dużej powierzchni dachu.

Pergola tarasowa czujnik śniegu

GŁOŚNIKI ZEWNĘTRZNE

Zintegrowane głośniki wykonane są z wodoodpornego materiału i obsługiwane za pomocą Bluetooth.

Pergola tarasowa oświetlenie

REGULOWANE OŚWIETLENIE LED RGB W LAMELACH

Lamele dachowe mogą być wyposażone w listwy LED w kolorystyce RGB, których natężenie i kolorystykę możemy regulować, w zależności od okoliczności za pomocą specjalnego pilota. Twój nastrój w danej chwili decyduje o barwie światła i jego intensywności.

Pergola tarasowa czujnik śniegu

WBUDOWANE GNIAZDKO

Wbudowane gniazdko to idealne rozwiązanie, dla osób, które lubią spędzać czas na zewnątrz. Daje możliwość ładowania urządzeń elektrycznych (np. telefonów, laptopów, czy sprzętu kuchennego) na zewnątrz.

Galeria

Konfiguruj

Pergole

Wyceń swoją pergole
za pomocą konfiguratora

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole