Pergola tarasowa
Komfortowa strefa
wypoczynku

Pergola Perla

PERGOLA PERLA to eleganckie aluminiowe zadaszenie tarasowe z wodoodpornym, składanym dachem z PVC lub tkaniny akrylowej, który można rozsuwać częściowo lub całkowicie składać, w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych. Cztery ukryte w konstrukcji rynny zapewniają bezpieczne i całkowicie niewidoczne z zewnątrz odprowadzanie wody.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji dachu, która sprawia, że woda odprowadzana jest na boki, pergola Perla może być montowana bezpośrednio przy fasadzie budynku, bez dodatkowego nachylenia.

Dodatkowe opcje

Zintegrowane rolety boczne i panele grzewcze (dostępne opcjonalnie) gwarantują komfort użytkowania również w chłodniejsze dni, a oświetlenie LED (do wyboru w różnych wariantach) pozwala spadzać czas na tarasie długo po zapadnięciu zmroku.

Pergola jest również dostępna w opcji z dachem wykonanym z tkaniny akrylowej Area+.

KONSTRUKCJA PRZY FASADZIE

Pergolę Perla możemy zamontować przy fasadzie dowolnego budynku. Łączenie kilku modułów pozwala na uzyskanie jeszcze większej osłoniętej przestrzeni.

SAMODZIELNA KONSTRUKCJA

Pergola Perla może być montowana jako samodzielna konstrukcja. Dzięki temu można ją wykorzystać do osłonięcia tarasu czy balkonu, ale również usytuowanego niezależnie basenu, jacuzzi czy kuchni na świeżym powietrzu.

5 LAT GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

5 lat – elementy konstrukcyjne
3 lata – elektronika
2 lata – oświetlenie

ODPROWADZANIE WODY

Cały system odprowadzania wody ukryty jest w szkielecie konstrukcji. Woda z dachu spływa czterema połączonymi ze sobą rynnami, wbudowanymi w górnej części ramy, do kanalików umieszczonych w podporach, a z nich do podłoża. Wszystko odbywa się w sposób z zewnątrz niezauważalny.

SKŁADANY DACH PVC

Po zamknięciu, wodoodporny składany dach z PVC lub tkaniny akrylowej zapewnia doskonałą ochronę przed słońcem i deszczem. Można rozsuwać go całkowicie lub w części, w zależności od warunków atmosferycznych i swoich potrzeb. W połączeniu z bocznymi ekranami ZIP (dostępnymi opcjonalnie), składany dach tworzy komfortową przestrzeń zewnętrzną, z której można korzystać nie tylko w sezonie letnim.

PILOT SOMFY

Wszystkie funkcje pergoli mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać lamele dachowe, opuszczać i podnosić ekrany przeciwwiatrowe, włączać moduły grzewcze i sterować oświetleniem LED.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

Pojedynczy moduł dachowy: 7 m x 4 m (dł. x szer.)
Pojedynczy moduł dachowy: 4 m x 7 m (dł. x szer.)
Podwójny moduł dachowy: 7 m x 7 m (dł. x szer.)

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ

3 m.

ŁĄCZENIE MODUŁÓW

Względem dłuższego i krótszego boku

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Struktualny szary

Struktualna biel

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa profile drzwiowe

PROFILE DRZWIOWE

Za pomocą dodatkowych profili drzwiowych możemy zaznaczyć wejście na taras. Ich montaż może być wymagany, gdy na bocznej ścianie pergoli, której długość przekracza 6 m, chcemy zastosować ekrany ZIP. Dodatkowa framuga drzwi pozwala również zastosować bardziej skuteczne odwodnienia przy dużej powierzchni dachu.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED ZINTEGROWANE Z RAMĄ

Listwy LED o intensywnej białej barwie lub w kolorach RGB pozwalają stworzyć na tarasie przytulną atmosferę. Dostaczają też wystarczająco dużo światła, by pod pergolą spędzić wieczór przy dobrej książce lub w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Co ważne – oświetleniem sterujemy za pomocą tego samego pilota, z którego korzystamy do obsługi dachu i bocznych rolet.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY ZINTEGROWANE / MODUŁOWE

Boczne materiałowe rolety, tzw. screeny, osłonią taras przed wiatrem, uciążliwymi insektami i wzrokiem niepowołanych osób. W ich konstrukcji wykorzystana została technologia ZIP – tkanina jest utrzymywana w prowadnicach za pomocą specjalnego zamka na całej długości boków. Kaseta może być zintegrowana z konstrukcją, montowana w przęsłach ramy lub bezpośrednio pod nią. Screeny opcjonalnie mogą być wyposażone w przejrzyste okna PVC, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Ich maksymalna szerokość to 6 m.

Pergola tarasowa ogrzewanie

PANEL GRZEWCZY

Dzięki instalacji grzejników o dużej mocy (2000 W) z przestrzeni osłoniętej pergolą korzystać można swobodnie również w chłodniejsze dni i wieczory. Za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystająć ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości. Panele grzewcze dostępne są w kolorze czarnym lub anodowanej stali.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED W RYNNACH

Pergola Perla może być wyposażona w listwy LED, montowane w rynnach (bezpośrednie światło skierowane ku dołowi).

Pergola tarasowa czujnik śniegu

CZUJNIK DESZCZU LUB ŚNIEGU

Czujnik deszczu i śniegu chroni Twój taras, nawet podczas nieobecności. Dach zamyka się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszy spadek temperatury poniżej 2°- otwiera się, by uniknąć gromadzenia się śniegu.

Pergola tarasowa

TKANINA AKRYLOWA AREA+

Powlekana wodoodporna tkanina akrylowa, pokrywająca dach pergoli, dostępna jest w 4 standardowych kolorach.

Galeria

Poznaj nasze

Pergole

Świat pergoli
i zadaszeń tarasowych

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole