PERGOLA NA WYSOKOŚCI – NAJNOWSZA REALIZACJA NA ŚLĄSKU

Jedna z naszych ostatnich realizacji w sezonie jesiennym stanęła na Śląsku. Dwie bliźniacze pergole Ombra Grande zostały zamontowane na tarasie na pierwszym piętrze dwurodzinnego budynku, stanowiąc doskonałe uzupełnienie jego prostej bryły.

1. UPAŁ? MAMY ROZWIĄZANIE!

Właściciele zdecydowali się na zadaszenie ze względu na dużą ekspozycję słoneczną, która w upalne dni prawie uniemożliwiała przebywanie na tarasie. Dodatkowo duże przeszklenia w bezpośrednio przylegających pomieszczeniach wywoływały „efekt szklarni”. Zamontowanie pergoli stanowi świetne rozwiązanie obu tych problemów – ochronę tarasu i oraz obniżenie temperatury w upalne dni wewnątrz domu poprzez zmniejszenie nasłonecznienia.

2. DESIGN I FUNKCJONALNOŚĆ

Jak wszystkie pergole tak i ta wykonana została na zamówienie, z dokładnym uwzględnieniem parametrów istniejącego już tarasu.
Do ciemnej, antracytowej elewacji, utrzymanej w nowoczesnej stylistyce, wykończonej dodatkowo drewnem w ciepłym odcieniu, dobrano konstrukcję pergoli w prawie identycznym grafitowym kolorze.
Model Ombra Grande wyposażony jest w dach zbudowany z aluminiowych lameli, które obracają się pod kątem 150°, umożliwiając regulację dopływu słońca i w razie potrzeby chroniąc taras przed deszczem.

3. OCHRONA INTYMNOŚCI

Konstrukcję uzupełniono bocznymi screenami, które optycznie nieco rozjaśniają stosunkowo ciemną bryłę. Ekrany stanowią ochronę przed padającymi nisko promieniami słońca, wiatrem oraz insektami. W dość eksponowanym miejscu, z bliskim sąsiedztwem innych zabudowań zapewniają też intymność, osłaniając przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Ma to również znaczenie w sytuacji, gdy tarasy obu sąsiadujących mieszkań stanowią wspólną przestrzeń i w żaden sposób nie są od siebie oddzielone. Niezależnie od poprawności relacji, boczne ekrany pozwalają się odseparować od towarzystwa w sytuacjach, które tego wymagają. Po ich zwinięciu taras ponownie staje się jedną, obszerną przestrzenią.
Co ważne, ekrany nie zasłaniają całkowicie widoku na zewnątrz, dzięki temu, że tkanina, z której są wykonane jest półprzeźroczysta, nie sprawiają więc klaustrofobicznego wrażenia.

4. WYGODA PRZEDE WSZYSTKIM

W lamelach dachowych wbudowane zostało świetlenie LED. Tworzy ono nie tylko wyjątkową atmosferę na tarasie, ale również doskonale doświetla, pozwalając mieszkańcom swobodnie korzystać z niego po również zmroku.

Wszystkie funkcje pergoli – obrotowe lamele, boczne ekrany oraz oświetlenie sterowane są za pomocą jednego pilota lub aplikacji na smartfona.

Montaż pergoli nie naruszył w żaden sposób elewacji budynku.