La Pergoletta Sun & Shadow rozszerza ofertę o nowe pergole

Polska marka La Pergoletta Sun & Shadow wprowadziła do swojej oferty nowy model pergoli. Lantana New wyróżnia się minimalistycznym designem oraz wysokiej jakości wykonaniem. Jak tłumaczy producent, opcjonalnie dostępne są także dodatkowe elementy, w tym m.in. ekrany boczne z przejrzystymi oknami PCV, system zdalnego sterowania oraz czujniki wiatru.

Pergole Lantana New oparto na minimalistycznych założeniach – osłona tarasu składa się z aluminiowych profili oraz odpornego na słońce i deszcz dachu. Model ten to nowość w ofercie polskiej marki La Pergoletta Sun & Shadow, która obejmuje głównie pergole, parasole oraz ekrany przeciwsłoneczne.

W Lantana New dach wykonany jest z tkaniny akrylowej, dostępnej w wielu różnych kolorach, która jest idealnie naciągnięta dzięki technologii ZIP. Działanie tej technologii sprowadza się w praktyce do wykorzystania specjalnych – zlokalizowanych w bocznych prowadnicach – mechanizmów naprężeniowych. Efekty to utrzymanie maksymalnie napiętej tkaniny oraz idealnie gładka powierzchnia dachu” – wyjaśnia project manager w La Pergoletta Sun & Shadow, Dariusz Jaworski.

Zastosowany w nowych pergolach system wykorzystuje minimalne nachylenie dachu, dzięki czemu w trakcie opadów deszczu woda swobodnie spływa do rynienki i jest odprowadzana rynnami umiejscowionymi w bocznych podporach pergoli.

Jak informuje producent, w Lantana New użytkownicy mogą skorzystać również ze zintegrowanych listw LED – montowanych w ramie, kolumnach czy w górnej (dodatkowej) belce nośnej. Można przy tym dobierać dowolne kolory światła i zmieniać je. Sterowanie możliwe jest za pomocą zarówno pilota, jak i aplikacji mobilnej w smartfonie.

Nowe osłony tarasowe marki La Pergoletta Sun & Shadow wyróżniają się także wysoką odpornością na wiatr (możliwość korzystania z zadaszenia przy wietrze o prędkości do 40 km/h), systemem składanego dachu oraz możliwością zamontowania przy fasadzie dowolnego budynku.

Decydując się na pergolę Lantana New, klient może skorzystać również z całego szeregu dodatkowych opcji, w tym bocznych rolet, czyli tzw. screenów, które wykorzystują tkaninę w technologii ZIP czy przejrzyste okna PCV. Dostępne są także np. system zdalnego sterowania dachem, bocznymi ekranami i oświetleniem LED oraz czujniki wiatru, dzięki którym dach zwinie się automatycznie w przypadku mocniejszych podmuchów wiatru” – dodaje Dariusz Jaworski.

Maksymalne wymiary konstrukcji to 6 x 5 m (długość i szerokość). Standardowo dostępne są dwa warianty kolorystyczne – biały i antracytowy. Pergole Lantana New objęto gwarancją producenta: elementy konstrukcyjne – 5 lat; elektronika – 3 lata; oświetlenie – 2 lata.

Więcej informacji nt. pergol Lantana New można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa: La Pergoletta Sun & Shadow rozszerza ofertę o nowe pergole (PDF)

Materiały prasowe (ZIP)