Zadaszenia tarasowe

ZADASZENIA TARASOWE – WYPOCZYNEK NA WYŻSZYM POZIOMIE? DLACZEGO NIE!

Współczesna architektura to wiele nowatorskich rozwiązań i nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni tarasowej. Idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu niekoniecznie musi znajdować się na powierzchni ziemi. Równie dobrze, można je urządzić na dachu lub wyższych piętrach, które dysponują płaską powierzchnią.

Takie rozwiązanie, choć jeszcze mało popularne w Polsce warto rozważyć m.in., gdy nie mamy ogrodu, jest on zbyt mały lub mieszkamy w wielorodzinnym budynku w centrum miasta.

Zamiana istniejącego dachu w wymarzone miejsce do odpoczynku niesie za sobą wiele korzyści. Zyskujemy dodatkową przestrzeń do codziennego użytku, charakteryzującą się dużo większą ekspozycją na słońce niż w przypadku klasycznego tarasu i zapewniającą zupełnie inne widoki. Warto więc zaprojektować ją tak, aby była przyjazna dla mieszkańców i zapewniała im komfortowy odpoczynek przez większość dni w roku (np. poprzez zastosowanie odpowiedniego wyposażenia i montaż stabilnego, wodoszczelne zadaszenie tarasowe ).

Zalety pergoli na tarasie dachowym

W tym przypadku świetnie spiszą się zadaszenia tarasowe – pergole, ponieważ umożliwia przebywanie na tarasie nawet w największym upale, co bez zadaszenia bywa często niemożliwe. Modele Ombra, Altea oraz Maresol mogą zostać wyposażone w boczne ekrany, które chronią również przed wiatrem, opadami deszczu czy owadami, a także zwiększają poczucie prywatności. Pomimo tego, że zostały wykonane z wodoszczelnej tkaniny, są półprzezroczyste, więc widać całe otoczenie.

Jeśli na wyższych kondygnacjach taras sąsiaduje z pomieszczeniami mieszkalnymi, zwłaszcza posiadającymi duże przeszklenia, pergola ułatwia sterowanie światłem wpadającym do wnętrza. Dzięki temu całkowicie znika ryzyko przegrzania, a komfort domowników znacząco się polepsza, gdy promienie nie świecą prosto w oczy.

Dostosowanie pergoli do ograniczonej przestrzeni

Każda z pergoli znajdujących się w ofercie LA PERGOLETTA wykonywana jest na wymiar. Dlatego też bez problemu można ją dopasować do powierzchni oraz parametrów tarasu znajdującego się na wysokości. Co ważne, nawet w takim przypadku montaż zadaszenia nie musi ingerować w elewację budynku.

Estetyczny, funkcjonalny i przede wszystkim bezpieczny – taki powinien być idealny taras na dachu. Minimalistyczne, zadaszenie tarasowe warto wkomponować w elewację budynku (np. poprzez wybór koloru pergoli lub bocznych screenów), aby wspólnie tworzyły jedną całość. Dobra aranżacja tarasu z pergolą oraz innymi elementami wyposażenia (np. meblami, roślinnością, dekoracjami itp.) mogą tworzyć niepowtarzalną przestrzeń do relaksu także w sercu miasta, jednocześnie podnosząc wartość nieruchomości.