Elegancka pergola
Przemyślany i elegancki design
w komfortowej odsłonie

Pergola Maresol

Pergola MARESOL to zadaszenie tarasu, wyposażone w pełni automatycznie lub manualnie sterowany lamelowy dach, pozwalający na swobodne regulowanie dopływu promieni słonecznych (lamele o szerokości 16 cm obracają się wokół własnej osi pod kątem 135°). Z zamkniętego dachu woda deszczowa spływa do dyskretnie ukrytych w konstrukcji rynienek bocznych, którymi odprowadzana jest bezpośrednio do podłoża.

Model w opcji sterowanej manualnie nie może być wyposażony w oświetlenie ani inne akcesoria wymagające elektryczności. Daje za to możliwość montażu w dowolnym miejscu, również pozbawionym dostępu do prądu.

Dodatkowe opcje

Dodatkowe opcjonalne wyposażenie w postaci modułu grzewczego i ekranów wiatrochronnych pozwala na komfortowe korzystanie z tarasu również w nienajlepszych warunkach atmosferycznych. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pergola MARESOL może być montowana przy fasadzie budynku (wsparta na 2 podporach) lub jako niezależna konstrukcja (4 podpory).

KONSTRUKCJA PRZY FASADZIE

Pergolę Maresol możemy zamontować przy fasadzie dowolnego budynku, wspartą na dwóch kolumnach. Od wewnątrz kolumny są wzmocnione, mają również mozliwość regulacji wysokości w przypadku nierówności podłoża.

SAMODZIELNA KONSTRUKCJA

Pergola Maresol może być montowana jako samodzielna konstrukcja. Dzięki temu można ją wykorzystać do osłonięcia tarasu czy balkonu, ale również usytuowanego niezależnie basenu, jacuzzi czy kuchni na świeżym powietrzu.

5 LAT GWARANCJI

Pergole objęte są gwarancją producenta:

5 lat – elementy konstrukcyjne
3 lata – elektronika
2 lata – oświetlenie

ODPROWADZANIE WODY

W zamkniętej pozycji dachu woda deszczowa odprowadzana jest do podłoża przez dwie dyskretnie ukryte w konstrukcji rynny. System ten jest efektywny i całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

LAMELE DACHOWE

Lamele dachowe to aluminiowe listwy o standardowej szerokości 16 cm, obracające się wokół własnej osi o 135°. Zamknięte tworzą całkowicie gładką, szczelną powierzchnię dachu, po której woda deszczowa spływa do ukrytych w konstrukcji rynienek odprowadzających. Lamele mogą być otwierane częściowo lub całkowicie, tak, by wpuścić do wnętrza pergoli maksimum słonecznego światła. Dodatkowo możemy je wyposażyć w zintegrowane oświetlenie LED.

PILOT SOMFY

Wszystkie funkcje pergoli mogą być obsługiwane za pomocą jednego pilota firmy Somfy. Możemy zdalnie otwierać i zamykać lamele dachowe, opuszczać i podnosić ekrany przeciwwiatrowe, włączać moduły grzewcze i sterować oświetleniem LED.

Informacje techniczne

MAKSYMALNE WYMIARY

Pojedynczy moduł dachowy 6,04 x 3,5 m (dł. x szer.)

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ

3 m.

ŁĄCZENIE NA CAŁEJ SZEROKOŚCI

Względem dłuższego boku

Kolory

STANDARDOWE KOLORY

Struktualny szary

Struktualna biel

OPCJONALNE KOLORY

200 kolorów z palety RAL ( na zamówienie )

Wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED W RAMIE

Listwy LED o intensywnej białej barwie lub w kolorystyce RGB pozwalają stworzyć na tarasie przytulną atmosferę. Dostaczają też wystarczająco dużo światła, by pod pergolą spędzić wieczór przy dobrej książce lub w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Co ważne – oświetleniem sterujemy za pomocą tego samego pilota, z którego korzystamy do obsługi dachu i bocznych rolet.

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED W RYNNACH

Pergola Maresol może być wyposażona w listwy LED montowane w rynnach (białe światło skierowane bezpośrednio ku dołowi)

Pergola tarasowa oświetlenie

OŚWIETLENIE LED ZINTEGROWANE Z LAMELAMI DACHOWYMI

Listwy LED umieszczone w lamelach dachu dają białe światło, na tyle intensywne, by swobodnie i bez ograniczeń korzystać z pergoli również po zmroku. Komfort obsługi gwarantuje zdalne sterowanie pilotem Somfy.

Pergola tarasowa ogrzewanie

PANEL GRZEWCZY

Dzięki instalacji grzejników o dużej mocy (2000 W) z przestrzeni osłoniętej pergolą korzystać można swobodnie również w chłodniejsze dni i wieczory. Za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystająć ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości. Panele grzewcze dostępne są w kolorze anodowanej stali i czarnym.

Pergola tarasowa ekrany modułowe

EKRANY MODUŁOWE

Boczne materiałowe rolety, tzw. screeny, osłonią taras przed wiatrem, uciążliwymi insektami i wzrokiem niepowołanych osób. Wykorzystują technologię ZIP – tkanina jest montowana w prowadnicach za pomocą specjalnego zamka na całej długości boków. Montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Mogą być wyposażone w przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki nim można cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu również wtedy, gdy pogoda nie jest idealna.

Pergola tarasowa czujnik śniegu

CZUJNIK DESZCZU LUB ŚNIEGU

Czujnik deszczu i śniegu chroni Twój taras, nawet podczas nieobecności. Dach zamyka się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszy spadek temperatury poniżej 2°- otwiera się, by uniknąć gromadzenia się śniegu.

Galeria

Poznaj nasze

Pergole

Świat pergoli
i zadaszeń tarasowych

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
WycenaWycena pergolePobierz Katalogbroszury pergole