Osłona tarasu PRZED SŁOŃCEM I DESZCZEM

Dobre zadaszenie tarasu pozwoli nam korzystać z jego uroków przez długie miesiące, latem chroniąc przed palącym słońcem i nagłymi opadami, w chłodniejsze pory roku zabezpieczając również przed chłodem i wiatrem. Warto pomyśleć o ty, w jaki sposób osłonić taras przed słońcem i deszczem już na etapie projektowania i budowy domu – można wówczas np. przewidzieć zadaszenie w formie podcieni, będących elementem konstrukcyjnym domu. To z pewnością praktyczne rozwiązanie i pod względem ochrony przeciwdeszczowej i przeciwsłonecznej również bardzo skutecznie. Dorównuje mu w tych aspektach aluminiowa pergola, mając tę przewagę, że można ją postawić w dowolnym momencie i praktycznie w każdym miejscu.

IDEALNE DOPASOWANIE ZADASZENIA

Konstrukcja pergoli dopasowana idealnie rozmiarem do rozmiaru tarasu i formy budynku, w dowolnym kolorze, skomponowanym perfekcyjnie ze stolarką okienną lub odcieniem fasady? Nic trudnego – wszystkie aluminiowe pergole firmy Pergoletta Sun & Shadow są produkowane na zamówienie, według konkretnego projektu i parametrów wymaganych przez inwestora. Uwzględniając maksymalne rozmiary modułów, możemy dopasować długość, szerokość, a także wysokość pergoli do indywidualnych potrzeb i warunków zabudowy.

OSŁONA TARASU PRZED DESZCZEM

Idealnie dopasowane, a przy tym wodoszczelne – konstrukcja pergoli tarasowych Pergoletta Sun & Shadow zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący stuprocentową wodoszczelność. Dach nie przecieka nawet przy intensywnych opadach, a woda odprowadzana jest za pomocą systemu wewnętrznych rynienek ukrytych w stelażu konstrukcji. Również po otwarciu lameli dachowych zaraz po deszczu, cała zebrana woda bezpiecznie spływa na boki do systemu odwadniającego, nie zalewając tarasu i jego wyposażenia. Odprowadzenie wody do podłoża może być rozwiązane na kilka sposobów, w zależności od nawierzchni, zastanych możliwości technicznych i preferencji inwestora, zawsze jednak gwarantuje pełne bezpieczeństwo zadaszonej przestrzeni.

OSŁONA TARASU PRZED SŁOŃCEM

Lamelowy dach oprócz ochrony przed deszczem pełni przede wszystkim funkcje przeciwsłoneczną. Lamele obracają się wokół własnej osi, umożliwiając sterowanie stopniem nasłonecznienia na tarasie. Dach można całkowicie zamknąć, umieszczając lamele w pozycji poziomej, lub obrócić je zatrzymując pod określonym, pożądanym kątem. Jeden z modeli, pergola ALTEA wyposażona jest w lamele o specjalnie wyprofilowanym kształcie, przypominającym literę S. Są one znacznie lżejsze od prostych lameli w pozostałych pergolach i posiadają dodatkową funkcję – rozsuwają się na boki, dzięki czemu możemy całkowicie otworzyć dach. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku, gdy pergola usytuowana jest bezpośrednio przy fasadzie budynku. Rozsunięcie lameli pozwala na dobre doświetlenie pomieszczeń znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie jesienią i zimą. W pozycji zamkniętej zadaszenie gwarantuje ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się latem. Lamelami dachowymi sterujemy przy pomocy pilota lub aplikacji na smartfonie/komputerze.

Aluminiowe pergole różnych producentów na pierwszy rzut oka mogą wyglądać bardzo podobnie. Czym więc różni się zadaszenie za kilka tysięcy złotych od tego, na które trzeba wydać nawet kilkadziesiąt? Odpowiedź jest jedna – jakością. Za nią idzie m.in. stuprocentowa wodoszczelność, stabilność nawet przy silnym wietrze, odporność materiałów na zmienne warunki atmosferyczne, trwałość, dokładność wykonania i zaawansowane technologie, dzięki którym nasz taras może być równie komfortowy jak salon, tylko na świeżym powietrzu.