wypoczynek na tarasie

WYPOCZYNEK NA TARASIE JESIENIĄ? TO JEST MOŻLIWE!

Jesienią temperatura spada, robi się chłodno, a słońce często chowa się za chmurami. Wiele osób rezygnuje wówczas ze spędzania czasu na świeżym powietrzu i całkowicie zamyka sezon „tarasowy”, aby móc otworzyć go ponownie dopiero późną wiosną. Na szczęście wcale nie trzeba tego robić. Pięknem tej dość barwnej pory roku można cieszyć się we własnym ogrodzie, spędzając czas na przydomowym patio.

ZADASZENIE TARASU

Kluczem do przedłużenia aktywności na tarasie jest wybór odpowiedniego zadaszenia, które będzie chronić przed deszczem. Warto wybrać takie, które umożliwi regulację dachu, a przez to także i manipulację światłem wpadającym pod pergolę oraz do wnętrz pomieszczeń sąsiadujących z tarasem. Przykładem może być pergola Ombra z automatycznie sterowanym dachem zbudowanym z lameli oraz wbudowanym system odprowadzającym wodę.

OSŁONA PRZED WIATREM

W naszych pergolach wykorzystujemy systemy umożliwiające montaż dodatkowego wyposażenia np. osłon, które chronią przed wiatrem, słońcem, owadami oraz opadami deszczu. Ekrany wykonane są z tkaniny charakteryzujące się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne w tym deszcz oraz wiatr wiejący nawet do 60 km/h. Co ważne, ekrany nie zasłaniają widoku, zatem spędzając czas na osłoniętym tarasie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się kolorami jesieni we własnym ogrodzie. Screeny mają także inny atut – gwarantują prywatność, ponieważ od zewnątrz nie można dostrzec tego, co znajduje się w środku.

OGRZEWANIE POD PERGOLĄ

Pod pergolą można również zadbać o odpowiedni poziom ciepła. Jeżeli na tarasie nie ma klasycznego kominka, dobrym rozwiązaniem są panele grzewcze na podczerwień, które ogrzeją chłodne powietrze. To bardzo ekonomiczny sposób wykorzystywany do podniesienia temperatury, ponieważ ciepło jest odczuwalne od razu po uruchomieniu, nie ma strat energii, a mocą można wygodnie sterować, regulując poziom ciepła za pomocą pilota. Najlepszy efekt zostanie uzyskany w połączeniu z zadaszeniem oraz bocznymi ekranami, które będą zapobiegać ulatnianiu się nagrzanego powietrza.

OŚWIETLENIE WIECZOROWĄ PORĄ

Krótkie dni sprawiają, że dość szybko robi się ciemno. Aby wypocząć na tarasie po ciężkim dniu pracy w chłodny wieczór, niezbędna może okazać się instalacja oświetlenia. Doskonały wybór stanowi oświetlenie LED zintegrowane z pergolą, ponieważ wówczas instalacja elektryczna jest niewidoczna, a przy tym bezpieczna. Natężenie światła oraz jego barwa są sterowalne za pomocą pilota, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Wypoczynek na tarasie na świeżym powietrzu jest tak samo ważny dla zdrowia o każdej porze roku. Czas spędzany na tarasie można znacznie wydłużyć, wykorzystując do tego odpowiednie rozwiązania. Dzięki w pełni wyposażonym pergolom nawet jesienią czytanie książki z kubkiem gorącej herbaty w otoczeniu natury na przydomowym patio może być przyjemne.