Pergole tarasowe w branży HoReCa

PERGOLE TARASOWE W BRANŻY HORECA – DLACZEGO WARTO W NIE ZAINWESTOWAĆ?

W branży hotelarskiej i restauratorskiej w dużej części obroty uzależnione są od ładnej pogody. W sezonie wiosenno-letnim klienci najchętniej wybierają restauracje, które dają możliwość konsumpcji na świeżym powietrzu. Nawet zwykła kawa smakuje lepiej na tarasie z widokiem, w ciepłych promieniach słońca, niż w zamkniętym, klimatyzowanym pomieszczeniu. Co zrobić, by również przy nienajlepszej pogodzie przyciągnąć klientów do restauracyjnego ogródka, zapewnić im tam idealnie warunki i sprawić, że będą chcieli do niego wrócić?

Ogromne znaczenie ma dobrze przemyślane zadaszenie zewnętrznej części restauracji czy kawiarni. Odlatujące na wietrze parasole zostawmy fastfoodom i ogródkom piwnym. Elegancki lokal, sprofilowany na bardziej wymagająca klientelę, musi mieć do zaproponowania coś więcej – jakość na talerzu powinna współgrać z jakością otoczenia.

1. SZKŁO I ALUMINIUM

Nowoczesne, najwyższej jakości materiały – szkło i aluminium to dobrana para, dobrze współgrająca praktycznie z każdym stylem architektonicznym. Nie oszpeci zabytkowej kamienicy, doda „pazura” budynkowi bez wyrazu, podkreśli loftowy charakter wnętrza, idealnie skomponuje się z nowoczesnym. Takie są właśnie m.in. aluminiowe pergole Pergoletta Sun & Shadow –zadaszenia tarasowe o prostej, ascetycznej wręcz konstrukcji, zaawansowane technicznie, wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Wyposażone dodatkowo w boczne przeszklenia, ogrzewanie i oświetlenie stworzą na zewnątrz komfortową, dostępną całorocznie przestrzeń.

2. FUNKCJONALNOŚĆ

Perfekcyjny wygląd i dopasowanie to nie wszystko, podstawa to funkcjonalność. Jakie funkcje oferują aluminiowe pergole? Przede wszystkim ochronę przeciwsłoneczną, przeciwdeszczową i przeciwwiatrową. Za dwie pierwsze odpowiada otwierany dach skonstruowany z ruchomych, aluminiowych lameli, tkaniny akrylowej lub PVC, za trzecią – boczne rolety materiałowe, przeszklenia lub przesuwne drewniane panele. Wszystkie funkcje (otwieranie i składanie dachu oraz rolet) sterowane są za pomocą jednego pilota lub aplikacji na smartfona.

3. KOMFORT W ZMIENNYCH WARUNKACH

Co zrobić, by pod pergolą niemal całkowicie uniezależnić się od zmiennych warunków atmosferycznych? Oprócz bocznych przesłon zainstalować ogrzewanie, najbardziej ekologiczne i ekonomiczne – na podczerwień. Promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, ale osoby i przedmioty, znajdujące się w ich zasięgu. Uzyskiwane w ten sposób ciepło podobne jest do promieni słonecznych, odczuwa się je zaraz po włączeniu urządzenia.

4. CZYNNE CAŁĄ DOBĘ

Nawet jeśli nie prowadzimy lokalu nocnego, koniecznie musimy zadbać o nastrojowe oświetlenie po zmroku. Dobrym rozwiązaniem jest światło LED, które występuje również w opcji RGB – jego barwę i natężenie możemy swobodnie regulować, zyskując różny nastrój, dostosowany do potrzeb i okoliczności. Listwy LED mogą być wbudowane w konstrukcję pergoli lub lamele dachowe, jeśli zależy nam na jeszcze lepszym doświetleniu, warto pomyśleć o dodatkowych reflektorach punktowych typu SPOT. Oświetleniem sterujemy za pomocą tego samego pilota, co pozostałym wyposażeniem.

Najwyższej jakości pergola tarasowa to z pewnością niemała inwestycja. Może się ona jednak realnie przełożyć na wzrost atrakcyjności lokalu, oferując możliwości wciąż jeszcze rzadko spotykane na rodzimym rynku gastronomicznym.