pergola

Przytulna pergola na mroźny, zimowy czas

Aluminiowe pergole to zadaszenia tarasowe, które za sprawą swojej funkcjonalności i prostego, ponadczasowego wzornictwa, znajdują zastosowanie zarówno w klimacie śródziemnomorskim, jak i w naszym regionie. Co więcej – dzięki nim i ich dodatkowym akcesoriom my, mieszkańcy zimnej północy, możemy znacznie wydłużyć okres korzystania z wypoczynku na tarasie.

Pergolę La Pergoletta wyposażyć można w tekstylne rolety lub szklane panele, które zatrzymują chłód i wiatr na zewnątrz. Rolety montowane są w estetycznych kasetach pod górną ramą. Opcjonalnie posiadają one przejrzyste okna PCV, zapewniające niezakłócony widok na zewnątrz. Dzięki instalacji ogrzewania, poranną kawą na tarasie można cieszyć się nawet, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje wokół 0°.

Grzejniki na podczerwień – jak to działa?

Działające na podczerwień, elektryczne panele grzewcze montowane są na ścianie budynku lub bezpośrednio na konstrukcji pergoli. Wytwarzane przez nie promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, a jedynie osoby i przedmioty, znajdujące się w ich zasięgu. Uzyskiwane w ten sposób ciepło podobne jest do promieni słonecznych, odczuwa się je zaraz po włączeniu urządzenia. Ta forma ogrzewania eliminuje straty energii, zapewniając komfort termiczny w ściśle określonym czasie.

Ogrzewanie pod pergolą

Panele grzewcze montowane w zadaszeniach tarasowych La Pergoletta mają moc 2000 W. W zależności od warunków zewnętrznych i indywidualnego zapotrzebowania można je regulować za pomocą pilota, korzystając z funkcji 100%, 80% lub 66% możliwości. Instalacja elektryczna poprowadzona jest w niewidoczny z zewnątrz sposób.

To eleganckie i ekonomiczne źródło ciepła doskonale sprawdzi się w naszym kapryśnym polskim klimacie – wczesną wiosną, późną jesienią, ale również w chłodniejsze letnie dni i wieczory. Zwłaszcza, jeśli pergola stanowi osłonę dla basenu lub jacuzzi.

Czujniki deszczu i śniegu

“Zapewniamy, iż pergola La Pergoletta pozostaje bezpieczna nawet w gwałtownie zmieniających się warunkach atmosferycznych – tłumaczy Dariusz Jaworski, Project Manager firmy La Pergoletta – czujnik deszczu i śniegu chroni taras, także podczas nieobecności właścicieli. Dach zamyka się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszy spadek temperatury poniżej -2°otwiera się, by uniknąć gromadzenia się śniegu” – dodaje.

La Pergoletta Sun&Shadow zaprasza do pierwszego w Polsce Showroomu:

Lokalizacja: Aleja Rzeczypospolitej 31, 02-972 Warszawa (Wilanów)

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 19.00.