Maresol

MARESOL – PIĘKNO TKWI W PROSTOCIE

Dokładając drewna do kominka i opatulając się ciepłym kocem w mroźne dni kończącej się zimy, trudno nawet wyobrazić sobie, że nadmiar ciepła potrafi być uciążliwy. A przed nami, co prawda w dość jeszcze odległej przyszłości, kolejny sezon letni. Miejmy nadzieję, że w tym roku pogoda częściej będzie zmuszać nas do szukania ochłody, niż ucieczki przed wiatrem i deszczem…

MARESOL – mała wielka pergola

Jeśli od zadaszenia tarasu oczekujemy skutecznej ochrony w różnych warunkach meteorologicznych, idealnym wyborem będzie aluminiowa pergola. W ofercie Pergoletty znaleźć można kilka, różniących się od siebie mniej lub bardziej, modeli, dla których wspólnym mianownikiem jest aluminiowa konstrukcja. Jeden z bazowych to MARESOL i jej większa wersja MARESOL GRANDE.

MARESOL jako jedyna pergola wyposażona jest w dach, który daje swobodę wyboru między sterowaniem manualnym, a automatycznym. Dzięki temu może być montowana również w miejscach, w których brak dostępu do elektryczności. Aluminiowe lamele, z których skonstruowany jest dach, obracają się wokół własnej osi pod kątem 150°, w zależności od potrzeb zapewniając swobodny dopływ słońca albo ochronę – przed nadmiernym upałem i opadami. Ich szerokość to 16 cm (MARESOL) lub 21 cm (MARESOL GRANDE).

Szersze lamele zapewniają większy dostęp światła w pozycji otwartej, zaś w zamkniętej  tworzą optycznie bardziej jednolitą powierzchnię dachu. Oba modele różnią się również maksymalnymi wymiarami pojedynczego modułu, w przypadku MARESOL jest to 6,04 m x 3,5 m (dł. x szer.), w MARESOL GRANDE 5,94 m x 4 m (dł. x szer.). Poszczególne moduły można swobodnie łączyć ze sobą względem dłuższego boku, co daje możliwość zadaszenia nawet dużej powierzchni.

Jest to niewątpliwym atutem, zwłaszcza w branży HoReCa.
Maksymalna wysokość pergoli to 3 m. Zastosowanie dodatkowych wzmocnień podstawy podpór daje możliwość regulacji ich wysokości w przypadku nierówności podłoża.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pergola wyposażona jest w system odprowadzania wody – z zamkniętego dachu woda deszczowa spływa do dyskretnie ukrytych w konstrukcji rynienek bocznych, którymi odprowadzana jest bezpośrednio do podłoża. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na montaż czujnika deszczu i śniegu – taras będzie chroniony nawet podczas nieobecności domowników. Dach zamknie się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom będzie towarzyszył spadek temperatury poniżej 2°- otworzy się, by uniknąć gromadzenia śniegu.

Akcesoria – komfort i najwyższa jakość

Konstrukcję możemy wyposażyć w szereg dodatkowych akcesoriów, dzięki którym nasz taras stanie się płynnym przedłużeniem salonu – równie komfortowym, zacisznym i przytulnym. Boczne osłony (pionowe tekstylne rolety lub poziome przesuwne szklane panele) ochronią nas przed wiatrem, chłodem, zacinającym deszczem i insektami, grzejniki na podczerwień zapewnią komfort cieplny w chłodniejszy czas, a oświetlenie umożliwi korzystanie z przestrzeni po zmroku, tworząc niepowtarzalny nastrój.
W przypadku wyboru pergoli z automatycznie sterowanym dachem, również wszystkie pozostałe funkcje pergoli obsługiwane są zdalnie za pomocą jednego pilota wysokiej klasy firmy Somfy.

Wszystkie modele objęte są 5-letnią gwarancją producenta.