TRADYCJA KONTRA NOWOCZESNOŚĆ – CZY MINIMALISTYCZNE PERGOLE WSPÓŁGRAJĄ Z KLASYCZNĄ ZABUDOWĄ?

Minimalistyczne pergole to uniwersalne zadaszenia. Doskonale komponują się z nowoczesną architekturą, ale równie dobrze współgrają z tradycyjnym budownictwem. Odpowiednie wyważenie stylów jest niezwykle efektowne, a przydomowe patio, oprócz ochrony przed słońcem i deszczem, może zyskać przy okazji zupełnie nowe charakter.

1. INDYWIDUALNY PROJEKT

Każda pergola jest inna. Aby zbudować zadaszenie na tarasie czy w ogrodzie, niezbędne jest dokonanie pomiarów, analiza terenu i otoczenia. Mając te dane, dużo łatwiej wybrać odpowiedni model pergoli. Powinna ona nie tylko spełniać potrzeby mieszkańców, ale także tworzyć harmonijną całość z istniejącymi zabudowaniami. Architekt zwraca uwagę na wszelkie możliwe problemy, które mogą pojawić się w przyszłości, dlatego zawsze proponuje optymalne rozwiązania.

2. PONADCZASOWY DESIGN

Połączenie tradycji z nowoczesnością wymaga nieco odwagi, wyczucia i zachowania pewnej równowagi w zastosowaniu mieszanki stylów. Zaawansowane technologicznie, ale minimalistyczne pergole wyglądają równie dobrze przy modernistycznych domach, jak też w towarzystwie klasycznej zabudowy. Tradycyjna architektura sporo zyskuje na takiej kombinacji. Przede wszystkim pojawia się nieco świeżości w otoczeniu i wiele praktycznych funkcjonalności. I tak np. fasada z cegieł może stać się świetnym tłem dla minimalistycznej, aluminiowej konstrukcji. Najpopularniejsze kolory pergoli to antracyt i biel, ale konstrukcje dostępne są też innych, bardziej odważnych barwach. Wybór jest na tyle szeroki, że dopasowanie ich do stolarki okiennej nie powinno sprawić żadnych trudności.

W nowoczesnych aluminiowych zadaszeniach tarasowych dach zwykle rozsuwany jest w całości bądź częściowo. W przypadku klasycznych domów, pozbawionych dużych przeszkleń, warto zdecydować się na dach z rozsuwanymi lamelami. Dają one pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczeń bezpośrednio przylegających do patio.

3. PROFESJONALNY MONTAŻ

Montaż pergoli nie narusza konstrukcji budynku, więc jest on całkowicie bezpieczny. Wszelkie prace związane z instalacją zadaszenia wykonuje zespół specjalistów. Regularne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, pomagają im w dostosowaniu się do każdej sytuacji, nawet jeżeli wiąże się to z częściową rozbiórką, czy jakąkolwiek ingerencją w fasadę. Co ważne, postawienie pergoli nie wymaga pozwolenia na budowę.

Innowacyjne zadaszenia projektowane są na miarę, aby mogły sprostać oczekiwaniom użytkowników, jednocześnie idealnie komponując się z otoczeniem. Przemyślana mieszanka stylów podkreśla charakter zabudowy i tworzy nową, komfortową przestrzeń wypoczynkową.

Więcej informacji na temat konstrukcji i możliwości nowoczesnych, minimalistycznych pergoli tarasowych znaleźć można w artykule pt. Aluminiowa pergola tarasowa – z czego się składa i jak działa.