Ogrzewanie na tarasie – idealne rozwiązanie w polskim klimacie

Aluminiowe pergole to zadaszenia tarasowe, które za sprawą swojej funkcjonalności i prostego, ponadczasowego wzornictwa znajdują zastosowanie zarówno w klimacie śródziemnomorskim, jak i w naszym regionie. Co więcej – dzięki nim i ich dodatkowym akcesoriom my, mieszkańcy zimnej północy, możemy znacznie wydłużyć okres korzystania z wypoczynku na tarasie.

Naszą pergolę możemy wyposażyć w tekstylne rolety lub szklane panele, które zatrzymają chłód i wiatr na zewnątrz. Jeśli dodatkowo zainstalujemy ogrzewanie, będziemy mogli cieszyć się poranną kawą na tarasie, nawet, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje wokół 0°.

Grzejniki na podczerwień – jak to działa?

Działające na podczerwień elektryczne panele grzewcze zamontować można na ścianie budynku lub bezpośrednio na konstrukcji pergoli. Wytwarzane przez nie promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, ale osoby i przedmioty, znajdujące się w ich zasięgu. Uzyskiwane w ten sposób ciepło podobne jest do promieni słonecznych, odczuwa się je zaraz po włączeniu urządzenia. Ta forma ogrzewania eliminuje straty energii, zapewniając komfort termiczny w ściśle określonym czasie.

Ogrzewanie pod pergolą

Panele grzewcze montowane w zadaszeniach tarasowych Pergoletta mają moc 2000 W. W zależności od warunków zewnętrznych i indywidualnego zapotrzebowania możemy ją regulować za pomocą pilota, korzystając ze 100%, 80% lub 66% możliwości. Instalacja elektryczna poprowadzona jest w niewidoczny z zewnątrz sposób.

To eleganckie i ekonomiczne źródło ciepła doskonale sprawdzi się w naszym kapryśnym polskim klimacie – wczesną wiosną, późną jesienią, ale również w chłodniejsze letnie dni i wieczory. Zwłaszcza, jeśli nasza pergola stanowi osłonę dla basenu lub jacuzzi.