Jesień na tarasie

To jeszcze nie koniec sezonu

Lubisz spędzać czas w ogrodzie? Okres od maja do września szczególnie temu sprzyja, dlaczego jednak nie spróbować przedłużyć tego pięknego czasu?

Jesień to szczególnie magiczna pora roku, potrafi zachwycić kolorami, zapachami, ciepłymi promieniami słońca, inspirującym światłem, popołudniową mgiełką, unoszącym się na wietrze babim latem. Przyroda przechodzi niezwykłą metamorfozę, drzewa i krzewy niczym malowane w całej gamie żółci, pomarańczy i czerwieni sprawiają, że ogród wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki. Jak cudownie jest usiąść wtedy na tarasie, rozkoszować się ciszą i aromatyczną herbatą z imbirem i miodem…

Ale nie dajmy się zwieść tym cudownym wizjom. Jesień to też krótkie dni, często lodowate noce, zimne wieczory i poranki, to chłodny wiatr i deszcz, przez który czasem wyjrzy słońce. Pogoda o tej porze roku w naszych warunkach klimatycznych jest zmienna i nieprzewidywalna.

Istnieją jednak sposoby, aby uchronić się przed nieprzyjemnymi aspektami jesiennej aury i stworzyć na tarasie warunki do komfortowego wypoczynku.

Deszcz nie stanowi przeszkody

Ruchomy dach, w który wyposażone są zadaszenia tarasowe Pergoletty, latem ochroni Cię palącym słońcem, jesienią skutecznie osłoni przed deszczem. Jeśli swoją pergolę wyposażysz dodatkowo w boczne, przesuwne ekrany, zyskujesz osłonę przed wiatrem. Można je zamontować ze wszystkich stron, po zamknięciu utworzą przytulną przestrzeń na pograniczu domu i ogrodu, posiadającą zalety jednego i drugiego.

Boczne ekrany osłonią przed wiatrem

Pionowe tekstylne rolety, wykorzystujące technologię ZIP zatrzymają chłód i wiatr na zewnątrz. Mogą być montowane w większości modeli naszych zadaszeń – jako ekrany modułowe, instalowane w estetycznych kasetach pod górną ramą lub zintegrowane z górnymi przęsłami ramy. Wyposażone dodatkowo w przejrzyste okna PCV, zapewnią niezakłócony widok na jesienny krajobraz, gwarantując zarazem dobre doświetlenie.

Ogrzewanie na tarasie

W chłodniejsze dni i wieczory doskonałym uzupełnieniem osłon bocznych będzie ogrzewanie. Już jeden panel grzewczy zapewnia komfort termiczny i równomierne rozprowadzenie ciepła. W zależności od warunków zewnętrznych i zapotrzebowania, za pomocą pilota możemy regulować moc ogrzewania, korzystając ze 100%, 80% lub 66% jego możliwości.

Jeśli w naszej pergoli dodatkowo zainstalujemy oświetlenie, nasz taras zamieni się w prawdziwy salon, komfortowy również jesienią.